Okres wakacyjny u większości osób generuje podobne myśli – marzymy o plaży, całodniowym leżeniu nad basenem z drinkiem w dłoni lub, w zależności od naszych gustów i preferencji, aktywnych godzinach spędzonych na górskich szlakach lub eksplorowaniu europejskich stolic, przeplatanym smakowaniem lokalnej kuchni i zaprzyjaźnianiem się z tubylcami. Jedno jest jednak pewne – wszyscy, niezależnie od zainteresowań i statusu społecznego, marzymy o jednym – o odpoczynku. Decydujemy się na wakacje w ciepłych krajach lub nad polskim Bałtykiem; w zatłoczonym Zakopanem lub w mazurskich lasach; w tętniącej życiem Barcelonie lub cichej i dyskretnej Rydze. Każdy jest w stanie znaleźć na mapie Polski, Europy lub świata swoje idealne miejsce, gdzie spędzi perfekcyjne wakacje.

W dzisiejszych czasach turystyka jest tak niezwykle rozwiniętą gałęzią, że możemy dotrzeć absolutnie wszędzie, a dodatkowo najczęściej szybko i wygodnie. Sporo z nas wybierze samochód, niektórzy pociąg, lubiący ekstremalne przeżycia dotrą do swojej urlopowej destynacji rowerem, a jeszcze inni – statkiem. Większość z nas jednak zdecyduje się na najszybszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu, czyli samolot. Szeroki przekrój linii lotniczych pozwala nam nie tylko na długodystansowe, horrendalnie drogie loty, ale również na tanie rejsy międzymiastowe, które często są tańsze od benzyny czy biletów na pociąg. Często można również znaleźć atrakcyjne oferty lotów po Europie, dzięki którym za naprawdę niewygórowane kwoty możemy zwiedzić Lizbonę, Kijów albo Budapeszt.

Jeżeli więc zdecydujecie się na podróżowanie samolotem, ale zorganizowane na własną rękę, nie poprzez biuro podróży, możecie rozważyć wynajem samochodu. Jest to świetna opcja dla osób, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu zbyt długo i pragną zobaczyć jak najwięcej; nie jest się wówczas uzależnionym od lokalnego transportu publicznego, ani narażonym na oszustwa taksówkarzy. Jest to opcja korzystna zwłaszcza wówczas, gdy jedziecie gdzieś większą grupą – wówczas koszty rozkładają się, a możliwość wymieniania się za kierownicą jest bardzo komfortowe.
Samochód można wynająć już podczas kupowania biletów na samolot, ale również po wylądowaniu w danym miejscu.

Po przybyciu na lotnisko możemy poprosić o pomoc kogoś z obsługi, jednak w dzisiejszych czasach na praktycznie każdym większym lotnisku znajduje się wypożyczalnia samochodów, nie powinniśmy mieć więc problemów z jej znalezieniem. Należy jednak pamiętać, że wcześniejsze zarezerwowanie auta zagwarantuje nam niższą cenę, oraz będziemy mieli pewność, że pojazd będzie na nas czekał – w sytuacji, gdy dopiero na miejscu postanowimy poruszać się po danym kraju czy wyspie samodzielnie, może się okazać, że wypożyczalnia obecnie na stanie nie ma takiego samochodu, którego potrzebujemy.

Warto jest więc zapiać nasze wakacje na ostatni guzik, łącznie z zaplanowaniem tego, jak chcemy się poruszać na miejscu. Wówczas czas urlopu powinien upłynąć nam w swobodnej i radosnej, wolnej od zmartwień atmosferze