Już niebawem przyjdzie wiosna, a tuż po niej lato, ulubiona pora roku większości ludzi w kraju. Jest to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Wakacyjna mapa świata obfituje w wiele, fantastycznych ofert. Jak zatem wybrać najkorzystniejszą z nich?

Ogromną popularnością cieszą się aktualnie egzotyczne wakacje. Wybierając wakacje w Egipcie należy pamiętać, że ludzie mają tam zgoła inne podejście do życia niż Europejczycy, a kobieta częściej jest traktowana jak rzecz czy zabawka a nie jak człowiek. Jeśli jesteś kobietą nie wychodź sama z hotelu i nie pij drinków nieznanego pochodzenia. Pamiętaj również, o tzw. klątwie faraona, która przykuwa turystów do toalety z powodu uporczywej biegunki i wymiotów. W przypadku zachorowania, koniecznie zwróć się o pomoc do rezydenta, który często posiada w swojej apteczce zbawienny lek. Turcja jest nieco bardziej cywilizowana, ale również powinniśmy na siebie uważać, zwłaszcza przebywając poza kurortami. W przypadku przykrych dolegliwości koniecznie skontaktujcie się z obsługą hotelową lub rezydentem. Dla własnego bezpieczeństwa unikaj picia wody z kranu i drinków z lodem, a do mycia zębów używaj wody butelkowanej.

Pragnąc wypocząć nad morzem w nieco bardziej „domowych” warunkach, a zdecydowanie pragniemy uciec z kraju warto rozważyć oferty wakacji w Bułgarii. Ceny są zbliżone do polskich, ludzie bardzo życzliwi a do tego piękna pogoda gwarantuje nam niezapomniane wakacje. Warto pamiętać, że Bułgarskie hotele są mniej ekskluzywne niż Egipskie lub Tureckie.

Coraz więcej Polaków rezygnuje z nadmorskich wojaży kosztem zwiedzenia Europejskich miast. Bardzo popularnym kierunkiem dla młodzieży jest aktualnie Holandia. Przyciąga ona pięknymi widokami, a wysoka kultura osobista i otwartość względem turystów szybko zachwycą polskich obywateli. Ponadto, legalna marihuana sprawia, że bardziej krnąbrni młodzieńcy z przyjemnością wybierają noclegi w Holandii. Wybierając się do Amsterdamu możemy wybrać hostele, pensjonaty lub pole namiotowe. Ceny są raczej wyższe niż w Polsce, ale zdecydowanie warto zapłacić, ponieważ obcowanie z holendrami jest fantastyczną przygodą.

Zdecydowana większość mieszkańców górnego śląska ma rodzinę w Niemczech, nikogo nie dziwi zatem, obieranie tego kierunku jako kierunku wyjazdów wakacyjnych. Nasi zachodni sąsiedzi są przyzwyczajeni do obecności Polaków więc możemy czuć się tam jak w domu. Warto zasmakować niemieckiego życia, ponieważ żyje się tam spokojniej i stabilniej niż w Polsce. Któż z nas wstaje dwie godziny przed wyjściem z domu, żeby napić się kawy czy zjeść spokojnie śniadanie? Obawiam się, że takie obrazki to u nas nowość.

Kiedy nie stać nas na dalekie podróże warto obrać mniej kosztowne cele wyjazdów wakacyjnych. Polska oferuje możliwość spędzenia miłych chwil nad morzem czy którymś z jezior. Od kilku lat pogoda zdecydowanie nas rozpieszcza wysoką temperatura powietrza i ogromną ilością słońca. Najgorszą z możliwych opcji jest branie kredytu na wczasy, który przecież należy spłacić. Zdecydowanie nie warto się zapożyczać.