Co pewnie szczególnie nikogo nie zaskakuje jasna prawda, iż w bardzo wielu różnych turystycznych listach dotyczących tego, jaki znany kierunek wakacyjny jest najchętniej obierany przez naszych rodaków, na najlepszych pozycjach znajdują się takie państwa, jak Włochy, Hellada i jej wyspy, czy piękna Hiszpania. Są to bardzo piękne miejsca, gdzie niemal zawsze panują bardzo wysokie temperatury powietrza i wody, a także są urokliwe, piękne plaże i akweny, a także nie brakuje wyjątkowo interesujących miejsc do zwiedzania. Bardzo trudno się dziwić, iż o takich urlopach i wypoczynkach nocami śni większość Polaków.
Gorące Włochy to kraj położony na charakterystycznym Półwyspie Apenińskim na południu naszego kontynentu. To bardzo katolicki kraj z długimi tradycjami, gdzie jest bardzo wiele przeuroczych i równocześnie bardzo ciekawych miejsc godnych uwagi. Nie brakuje osób, które gorące Włochy odwiedzają wyłącznie w jednym celu, czy też uznają odwiedziny w tym kraju jako pielgrzymki religijne. Pomimo to należy zwrócić uwagę, że to przyjemnie wysokie temperatury, przepiękne malownicze duże i mniejsze miasta i wsie położone w okolicy Morza Śródziemnego dają powód, że niemal każdy chciałby tam spędzić swój najpiękniejszy w życiu urlop. Jeśli natomiast chodzi o odwiedzaniu zabytków to na pewno najczęściej wybierane w tym celu są takie miejsca, jak popularne Koloseum w Rzymie, czy Forum Romanum, oraz plac Świętego Pawła. Jednak nie brak też urokliwych lokalizacji, które w całości są wyjątkowo atrakcyjne. Na uwagę zasługuje na pewno takie niewielkie miasteczko jak Positano, które jest mimo, iż nie jest imponujących rozmiarów, to wyjątkowo często jest umieszczane w czołówce najurokliwszych miast na świecie. Jednak wiele obszarów, czy miasteczek, które są położoneu wybrzeża Morza Śródziemnego powodują po prostu zdumienie. To doskonałe miejsce na to, aby wypocząć, odprężyć się i po prostu śnić, odpoczywać.
Jeżeli chodzi o pobyt w Italii to wielu odwiedzających chwali sobie również tamtejszą kuchnię. Tak zwana kuchnia śródziemnomorska bazuje na oliwkach, pomidorach, makaronach, co z kolei przy użyciu odpowiednich receptur, ziół i umiejętności technicznych sprawia, że kuchnia włoska jest ogromnie często wskazywana jako ta najbardziej smakowita. Oczywiście w wielu państwach świata próbuje się tworzyć potrawy na wzór kuchni włoskiej, zwłaszcza różnej maści sosy, pizze, jednak to ich sposób przyrządzenia, a także ogromnie wysokiej jakości lokalne składniki sprawiają, że szczególnie trudno jest tę kuchnię podrobić w innych miejscach na świecie.
Warto przypomnieć też o ciekawym fakcie, który, mówi o tym, że akcent w języku włoskim wypada na dokładnie tą samą sylabę, co w języku polskim, dodatkowo język włoski jest wyjątkowo melodyjny, muzyczny wręcz, dlatego też to wszystko powoduje, że jest on dość prosty i miły jeśli chodzi o jego pojmowanie. Bardzo wiele osób bez problemu szybko podczas pobytu w Italii jest w stanie nauczyć się wielu słów, lub zdań, które z przyjemnością są przyswajane.
Włochy w opinii wielu ludzi to doskonałe miejsce nie tylko na jednorazowy wyjazd na wakacje, ale też i mnóstwo osób twierdzi, że jest to miejsce, w którym byliby gotowi zamieszkać na stałe. Oczywiście to nie byłoby takie łatwe, dlatego też dużo osób korzysta i cieszy się z tego, jeśli może spędzić choć jakiś czas w tym państwie i wypocząć tam, zrelaksować się oraz nacieszyć się życiem.