Mnóstwo różnorodnych atrakcji w jednym miejscu – to cały Kazachstan. Kraj ten ze względu na zajmowanie wielkiego obszaru posiada aż 3 strefy czasowe.
Pośród najczęściej odwiedzanych obiektów jest świątynia, która została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Mieszczący się w mieście Ałmaty, sobór zdumiewa wyjątkową architekturą. Wyróżniającą rzeczą sanktuarium jest żółty front z liczne zdobionymi zaokrąglonymi dachami. W Ałmacie mieści się najwyżej usytuowane lodowisko na całym świecie.
Kolejnym obiektem, który dobrze jest odwiedzić jest zbiornik wodny znajdujący się niecałe 30 kilometrów od Ałamaty. Jezioro Ałmatyńskie jest umiejscowione pomiędzy malowniczymi i robiącymi wrażenie skalistymi szczytami. Klimat charakterystyczna dla gór, surowy potrafi przysporzyć kłopotów, dlatego wybierając się w góry warto wyposażyć się chociaż w ciepłe ubrania.
Jest on nazywany rajem na Ziemi, gdyż poza pejzażami górskimi, kraj ten dysponuje stepami, pustyniami i półpustyniami, które stwarzają niesamowicie niecodzienny i unikatowy nastrój. Co więcej, państwo to obejmuje liczne jeziora (między innymi jedno z największych w Azji: Bałchasz).
Kazachstan obejmuje również własny kanion nazywany Szaryńskim. Leżący w południowo-wschodnim krańcu kraju, obszar mierzy 150 km w długości, a jego wysokość często jest większa niż dwieście metrów. Wąwóz znajduje się blisko gór Tienszan, a jego najbardziej rozpoznawalną częścią jest Dolina Zamków, w której daje się trafić na wyjątkowo specyficzne i niespotykane formacje skalne.
Co ponadto jest warte zainteresowania w Kazachstanie? Otóż tak zwany Bäjterek czyli ogromna wieża obserwacyjna, która potrafi zapewnić wyjątkowe przeżycia i emocje. Odnaleźć ją można w Astanie (stolica kraju), a jako nowoczesny obiekt wyznaczający prestiż miasta i jego szybki a także znaczący rozwój, wynosi ponad 100 metrów.
Jego wizerunek jest ozdobiony banknotami kazachstańskiej waluty. Z architekturą tego budynku związana jest interesująca opowieść opowiadająca o powstaniu słońca.
Wśród najciekawszych obiektów Kazachstanu znajduje się Piramida Pokoju i Pojednania także możliwa do zobaczenia w Astanie. Jest to budynek będący siedzibą Teatru Operowego. Jest to jedna z najdroższych inwestycji Astany. Na budowlę składa się piramida stworzona z 5 pięter trójkątów równobocznych. Pierwsze dwa rzędy tworzą figury wykonane ze szkła, natomiast kolejne trzy – dolne – uformowano z ciemnego granitu. Wierzchołek budynku to niezwykły witraż.
Kolejnym przykładem intrygującej i często frapującej przyjezdnych architektury jest Meczet Kzharet Sultan, który jest świątynią znajdującą się na drugim miejscu jeśli chodzi o wielkość w Azji Środkowej. Mieści imponującą liczbę ludzi – aż 10 tysięcy.
Z pozostałych atrakcji Kazachstan ma do zaoferowania największe centrum handlowo-rozrywkowe znajdujące się pod przeźroczystym namiotem – Chan Szatyr. Powierzchnia tej monumentalnej budowli przekracza łączna powierzchnia 10 boisk przeznaczonych do footballu. Wewnątrz centrum handlowego można udać się do sklepów, parków a nawet na pole do mini golfa. Co może wydać się zaskakujące, w centrum znajduje się również rzeka i plaża.