Pośród Polaków można dostrzec trend, iż jako idealne miejsce na wczasy, urlop, odetchnięcie wskazują takie, gdzie jest pięknie, słonecznie, tanio, a także tam gdzie jest oczywiście plaża, woda. Dlatego też tak wielkim zainteresowaniem cieszą się urlopy w krajach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie panują właśnie takie komfortowe warunki. Jednak nie brakuje też sympatyków podróżowania do innych państw, gdzie także można korzystać z wielu atrakcji, jak choćby zwiedzanie, czy zapoznawanie się z tamtejszą kultura, tradycją. Wśród takich interesujących krajów swoje miejsce ma z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i znajduje się w północnej części Europy.
Chcąc złożyć wizytę na Litwie dobrze jest przyjrzeć się miejscom, które w sposób szczególny zapisały się w historii. Pośród nich trzeba niewątpliwie zwrócić uwagę na takie, jak na przykład Ostra Brama w stolicy- Wilnie, albo Góra Krzyży, a także takie miejsce jak Baszta Giedymina, lub położony w urokliwym i ciekawym miejscu Zamek w Trokach. Litwa to miejsce, gdzie tego typu atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. Dlatego też, wybierając się na Litwę dobrze jest zarezerwować na to trochę dłuższy okres czasu, ponieważ na pewno zostanie on owocnie wykorzystany. Z pewnością ogólnie godne uwagi są takie miasta, jak chociażby stolica, czyli Wilno, czy Kowno.
Jeśli ktoś decyduje się na spędzenie ferii, urlopu, czy też zwyczajnie planuje pobyt na Litwie, to warto aby wcześniej zdobył choćby elementarną wiedzę na temat tego urokliwego kraju, który graniczy z Polską. Przede wszystkim należy wiedzieć jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu nie pojawią się różnego rodzaju przykre niespodzianki podczas zakupów, rezerwacji, czy po prostu spraw związanych z płatnościami. Na pewno przydatnym dodatkiem okaże się też nauka przynajmniej paru często używanych słów i fraz, na przykład tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można z nich skorzystać na przykład podczas rezerwacji noclegu, albo kupowania pamiątek, albo zamawiania posiłków. Można także nieco bardziej poznać lokalną kulturę i obyczaje po to, aby na przykład nie pokazać, czy też nie powiedzieć czegoś, co mogłoby zostać nieodpowiednio zrozumiane. W tym celu doskonale nadają się wszelkiego rodzaju przewodniki dla turystów, czy podróżników, które są skonstruowane tak, aby właśnie przybliżyć informacje o danym kraju, a także umożliwić jego poznanie.
Na pewno godnym uwagi jest też fakt, iż taki urlop, oraz pobyt na Litwie jest opcją mniej kosztowną, niż na przykład wczasy w państwach Europy Zachodniej, czy Południowej, z tego powodu jest to idealna propozycja dla tych osób, które mają nieco ograniczony budżet na wakacje, czy też chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jednak to nie są to jedyne korzyści wynikające z wakacji na Litwie, jak już zostało wspomniane to niesamowicie ciekawy i atrakcyjny zakątek świata, który może inspirować, fascynować i spowodować, że nie jeden turysta z ogromną przyjemnością wróci w to miejsce w niedługim czasie, aby poznać to państwo jeszcze bardziej.