Nie ma chyba w Polsce piękniejszego miejsca niż obszar, który znajduje się na Dolnym Śląsku. Tamtejsze rejony słyną z bogatej przyrody, dużej ilości zabytków, miejsc rozrywki i gór. Dolny Śląsk nie tylko doskonale prezentuje się na pocztówkach, ale także w rzeczywistości. Spacerując po tej magicznej krainie na pewno zobaczymy jakieś piękne jezioro, puszcze, lub szczyt górski, gdyż występują one w tym regionie aż nazbyt często. Turyści wybierający się na Dolny Śląsk na pewno docenią duże zaplecze noclegowe w tym rejonie.

Wynajęcie sobie pokoju w hotelu, pensjonacie czy też w schronisku turystycznym nie jest przeszkodą, gdyż obiekty tego typu znajdziemy w każdym mieście. Polecam szczególnie rejony górskie w pobliżu Jeleniej Góry wraz z Karpaczem i Szklarską Porębą. To dobrze przygotowany pod względem zaplecza, rejon górski, gdzie zjeżdżają się co roku setki tysięcy turystów, aby pospacerować po górach i podziwiać atrakcyjne widoki tego rejonu. Zimą można tutaj pojeździć na nartach, natomiast latem, pospacerować w górach, lub pojeździć na rowerze. Każdy hotel w tych miejscowościach posiada odpowiednią infrastrukturę w postaci wypożyczalni rowerów lub nart, albo posiada umowy z firmami, które się tego typu usługami zajmują. Osoby, które wolą inną rozrywkę odsyłam do największego miasta w tym rejonie, czyli do Wrocławia, gdzie znajdziemy sporo obiektów rozrywkowych takich jak aquaparki, parki rozrywki i wiele innych.

Godnym polecenia jest na przykład Wrocławski Ogród Zoologiczny, wraz z afrykarium, do którego codziennie zagląda tysiące zwiedzających. W samym mieście znajduje się też dobry punkt widokowy, znajdujący się na jednym z najwyższych budynków w Polsce, czyli SkyTower. Można z jego szczytu obserwować panoramę miasta i to z bardzo ciekawej perspektywy. Samo miasto posiada także mnóstwo miejsc zabytkowych, które także stanowią doskonałą atrakcję. Osobom, które cenią sobie podróże z historią polecę na pewno Kotlinę Kłodzką, znajdującą się około stu kilometrów od Wrocławia. Znajdujące się na tym terenie kopalnie złota i uranu są otwarte dla wszystkich zwiedzających. Jako rodzynek historyczny warto zobaczyć Twierdzę Kłodzką, czyli ogromną konstrukcję warowną z okresu zaboru austriackiego. Okresowo organizowane są na jej terenie wielkie inscenizacje z tamtego okresu, a samo zwiedzanie nawiązuje do tamtego okresu poprzez specjalnie przygotowaną inscenizację. Zwolennikom czasów średniowiecznych polecę na pewno do zwiedzania liczne zamki na terenie Dolnego Śląska, na przykład zamek Książ lub zamek Czocha.

Można każdy z nich zwiedzić, a do tego pełnią także funkcję hotelu, gdzie możemy wynająć sobie pokój. Nocleg w stylistyce starodawnego zamku to naprawdę niezapomniane przeżycie. Dla osób, które lubią wypoczywać nad wodą, także w tym rejonie nie zabraknie atrakcji. nie ma tutaj wprawdzie dostępu do morza, ale liczne piękne jeziora z piaszczystymi plażami powinny szybko zaspokoić nasze potrzeby w tym temacie. Jak widzimy teren Dolnego Śląska, to prawdziwy raj dla turystów i dlatego warto zaplanować tutaj urlop bez względu na to jaki rodzaj wypoczynku lubimy. Znajdziemy tutaj niemal każdy.