Polscy turyści mają skłonność do wybierania na swoje podróże wakacyjne popularne już kierunki. Takimi miejscami, do których zazwyczaj udają się Polacy jest Grecja, Hiszpania, bądź inne ciepłe kraje, których plaże oferują odpowiedni odpoczynek. Oczywiście popularność tych krajów jako destynacje wakacyjne absolutnie im nie umniejsza, a jedynie świadczy o tym, że warto się tam udać. Coraz częściej jednak Polacy zaczynają wybierać też mniej popularne kierunki podróży i jednym z takich krajów jest Rumunia.

Rumunia oferuje naprawdę dużo swoim turystom. Kraj bogaty kulturowo. Tak bardzo różniący się od innych. Pierwsze skojarzenie z tym państwem większości wiązać się będzie z wampirami oraz hrabią Drakulą. I słusznie. Jest to dziedzictwo kulturowe tego kraju, a zamek, w którym ówcześnie stacjonował ów hrabia Drakula stoi do dziś. Lecz nie tylko. W kraju zachowało się wiele starych miast, uliczek, budynków, które nie są tknięte i stoją od setek lat. Łatwo więc się dziwić, że wycieczki do tego kraju są jednymi z najrzadszych w Europie. Kraj oferuje większość, czego przeciętnemu turyście jest potrzebne do aktywnego spędzania czasu bądź odpoczynku. Na wschodzie kraj ma szeroki dostęp do Morza Czarnego wraz z wieloma słynnymi kurortami.

Zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej znanym oraz zarówno kurortem będzie Konstanca. W szczycie sezonu nie uświadczymy tutaj wielu turystów, a miejsce sprawi radość dorosłym, młodzieży i dzieciom. Trzeba udać się tam szybko, ponieważ miejsce z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów i może stać się bardziej komercyjne. Inną ogromną atrakcją jaką oferuje Rumunia są góry Karpaty, które przecinają kraj na połowę. Po jednej części gór jest znana kraina Transylwania z wieloma zamkami, miastami oraz innymi atrakcjami. Warto też wspomnieć o tym, że na terenie dzisiejszej Rumunii w centrum kraju zamieszkuje wielka diaspora węgierska, toteż zamiast znaków i napisów w języku rumuńskim spotkamy się też z węgierskim. Oba narody żyją obok siebie od setek lat, co nawet dzisiaj prowadzi do wielu waśni między nimi.

Przez Karpaty możemy przejechać najcudowniejszą drogą świata jaką stworzył człowiek, a także jedną z najwyższych jaka znajduje się na naszej planecie. Trasa Transfogarasan ma długość aż 100 kilometrów i zalicza się do jednych z najpiękniejszych. Otoczona górami z każdej strony oferuje cudowne, zapierające dech w piersiach widoki. Podczas trasy ludzie zatrzymują się co kilometr na postój, aby zrobić sobie zdjęcie na tle krajobrazów Karpat. Droga powoduje emocje i odczucia, a jej serpentyny, zakręty i kształt spełnią oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego kierowcy. Zdecydowanie jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Rumunii.

Rumunia jest stosunkowo tanim krajem. Ceny za noclegi są podobne do cen polskich. Także wakacje w Rumunii w ciągu kilku najbliższych lat zacznie wybierać coraz większa rzesza ludzi, ponieważ odkrywanie i wciąż konkurencyjne ludzi powodują atrakcyjność tego kraju i wybiera go coraz więcej osób.