Skuteczna technika znajdywania i bukowania tanich biletów lotniczych wymaga sprytu a także przede wszystkim dużej dozy cierpliwości. Nie wystarczy kilka chwil, czasem są niezbędne całe godziny, aby dostać długo oczekiwany bilet za akceptowalną przez nas cenę.

W jaki sposób zatem tanio podróżować i nie przegapić najbardziej opłacalnych propozycji? Na cenę tanich biletów lotniczych wpływa głównie wybrany przez nas cel wyprawy i jej termin. Należy przede wszystkim unikać wysokiego sezonu, a więc nie zamawiać biletów w okresie wakacyjnym, świątecznym albo przypadającym na długie weekendy. Co naturalne, kwoty mogą się znacznie różnic od tradycyjnych i mogą nagle wzrosnąć nawet o kilkaset procent wzwyż. Kiedy więc jest najlepszy termin na zakup? To jesień – miesiące takie jak październik i listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz wartą uwagi wskazówką jest zamawianie biletów w środku tygodnia.

Pośród popularnych celów podróży, warto wyszukiwać te pracownicze – sprawdzają się w chęci oszczędzania znacznie lepiej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w ostatecznym podliczeniu wychodzą o wiele taniej od najbardziej obleganych kierunków takich jak Hiszpania, Malta czy Malezja.

Główną zasadą, której powinien trzymać się każdy turysta pragnący zaoszczędzić jest zamawianie biletów znacznie wcześniej, dzięki czemu będzie można odszukać najlepsze tanie bilety lotnicze. Organizowanie wycieczki powinno zacząć się stosownie wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed ogromnymi cenami biletów rezerwowanych w tzw. ostatniej chwili. Trzeba obejrzeć strony różnych linii lotniczych kilka razy w tygodniu lub nawet w każdy dzień, dlatego interesujące propozycje mogą zdarzyć się w każdej chwili i przyczynić się do znalezienia naprawdę opłacalnej okazji. Tym bardziej, iż warto mieć na uwadze, że tanie bilety a także atrakcyjne cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, trzeba zapisać się do newsletterów przygotowanych przez prawie wszystkie linie lotnicze.

Co może być jeszcze warte zauważenia? Warto koniecznie bukować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są znacznie tańsze od tych najbardziej popularnych wśród turystów i urlopowiczów oraz uczęszczanych przez największą liczbę podróżujących. Takie porty lotnicze znajdują się najczęściej w ofertach nisko-kosztowych przewoźników oraz są dobrą opcją. Koniecznie trzeba zauważyć, że zazwyczaj są one oddalone od największych ośrodków oraz przeważnie w odległości 100 kilometrów.

Należy stale i dokładnie porównywać tanie linie z standardowymi przewoźnikami. Ich ceny najczęściej są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują najważniejsze porty lotnicze. Wartości biletów lotniczych na stronach przewoźników potrafią zmieniać się nawet kilka razy dziennie. Jednym ze sposobów jest niewpisywanie konkretnego terminu wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. Co to da? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana kwota biletu będzie mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym rozwiązaniem może być również zaznaczenie daty wcześniejszej, a potem „przeklikanie” do faktycznie przez nas planowanej. Jedna z teorii niektórych z wczasowiczów a także turystów mówi o zamawianiu biletów w ostatniej możliwej chwili.