Jastrzębia Góra to wieś położona nad Morzem Bałtyckim w gminie Władysławowo. W okresie letnim uruchomione są we wsi trzy kąpieliska dostępne dla turystów. Oprócz plaży miejscowość oferuje także inne atrakcje turystyczne m.in. zabytkową zabudowę. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą udać się do Lisiego Jaru lub wybrać się do domu postawionego do „góry nogami”.

Każdy kto chce się wybrać na dłuższy wypoczynek nad morzem zadaje sobie pytanie „Gdzie spać?”. We wsi znajduje się wiele miejsc, które oferują nocleg. Możemy tutaj znaleźć hotele, pensjonaty, urocze wille lub pokoje gościnne. Ich cena zależy przede wszystkim od standardu danego miejsca oraz od lokalizacji. Najbliżej do morza będziemy mieć m.in. z hotelu Ara, La Siesta, Willi Patryk, Cafe Laguna, domu wypoczynkowego Magda. Z tych miejsc wystarczy przejść przez piękny Nadmorski Park Krajobrazowy i można cieszyć się morską bryzą. Nieco dalej od morza, a bliżej centrum położone są m.in. Piastowy Dwór, noclegi Villa Sosnowe Wzgórze, dom gościnny Cuma, pokoje gościnne Abal. Tutaj odległość do morza jest większa, ale za to bliżej do centrum wsi. Warto natomiast zarezerwować sobie nocleg z pewnym wyprzedzeniem, ponieważ wieś cieszy się dużą popularnością i znalezienie noclegu na ostatnią chwilę może być trudne, szczególnie że pogoda w ostatnich latach nad morzem nas rozpieszcza.

Wieś jest świetnym miejscem odpoczynku dla osób, które chcą aktywnie spędzić swój urlop. Wytyczone są trasy piesze, którymi możemy przejść z jednej miejscowości do drugiej. Można wypożyczyć rowery, na których można zwiedzić sporą część wybrzeża. Również warto zobaczyć samo wybrzeże, które w Jastrzębiej Górze jest klifem. Przechodząc przez park możemy podziwiać z góry plażę i morze lub idąc plażą podziwiać wysokie na nawet 30 m skalne ściany.

Spacerując Nadmorskim Parkiem Krajobrazowy dojdziemy do Lisiego Jaru, czyli wąwozu liczącego ok. 350 m. Znajdziemy w nim pomnik przedstawiający kulę , na której siedzi orzeł z rozwiniętymi skrzydłami. Pomnik postawiono ku czci Zygmunta III Wazy.
Niesamowitym przeżyciem jest odwiedzenie domu „do góry nogami”. Dom postawiony jest na dachu i jego umeblowanie w środku również jest odwrócone. Zmiana układu domu powoduje, że bardzo wiele osób traci równowagę w środku i musi trzymać się lin, które są w środku umieszczone. Podczas budowy domu robotnicy musieli robić wiele przerw, ponieważ nie byli w stanie długo w tym domu przebywać.

Inną ciekawą atrakcją jest latarnia morska Rozewie, która jest najstarszą tego typu budowlą w Polsce. Przez lata jej wysokość ulegała zmianie i teraz wynosi 32,7 m. Zbudowana jest z murowanej podstawy i metalowej wieży. przy latarni znajduje się małe muzeum, w którym możemy podziwiać przekroje latarni morskich na przestrzeni wieków.

W Jastrzębiej Górze znajduje się również najdalej wysunięty na północ punkt Polski określany mianem Gwiazdy Północy. Niedaleko centrum miasta postawiono pomnik symbolizujący ten punkt, ponieważ tak naprawdę znajduje się on na dole na plaży.
Jak widać Jastrzębia Góra to miejsce, które oferuje wiele atrakcji dla turystów.