Wrocław to przepiękne polskie miasto, będące stolicą województwa dolnośląskiego. Nazywany kiedyś Breslau posiada bardzo bogatą i interesującą historię. Wrocław Zwany jest polską Wenecją, ponieważ jest miastem, które posiada najwięcej mostów w Polsce!

Wrocław to cudowne miasto chociażby na weekendowy wypad. Turystyka kwitnie w tym mieście, ponieważ zarówno atrakcji turystycznych jak i turystów nie brakuje. Głównym miejscem miasta, które należy koniecznie zobaczyć jest miejscu Rynek. Otoczony pięknymi kamienicami ma swój czar i urok. Pośrodku rynku znajduje się robiący wrażenie ratusz oraz charakterystyczny pręgierz,miejsce spotkań wielu ludzi. Na rynku można podziwiać cudowną architekturę Wrocławia, a także skosztować pysznej kawy w jednej z kawiarni.

Z rynku warto się przejść także na Ostrów Tumski. Okolica ta urzeknie każdego. Począwszy od mostu zakochanych, na których wiszą niezliczone ilości kłódek zawieszonych przez zakochanych, aż po zabytkową katedrę. Jest to najstarsza część stolicy Dolnego Śląska.

Podczas spaceru po okolicy warto zobaczyć również przepiękny Uniwersytet Wrocławski, który wygląda bardzo dumnie. Niedaleko znajduje się Ossolineum, kolejny punkt na mapie Wrocławia, które warto zobaczyć.

Nie można również zapomnieć o Jasiu i Małgosi, czyli bardzo wąskich budynkach przy rynku, które wyglądają bardzo uroczo i świetnie wyglądają na zdjęciach.

Jeżeli lubimy oglądać miasto z góry to warto wybrać się na punkt widokowy. Możliwości jest wiele. Można wybrać się na Mostek Czarownic, który jest tuż przy rynku, lub na najwyższy budynek Wrocławiu, widoczny z daleka i to prawie z każdego miejsca miasta – Sky Rower. Obie te atrakcje nie są drogie, dlatego nie ma co się zastanawiać.

Dla fanów historii lub malarstwa niekwestionowany rarytas stanowić będzie Panorama Racławicka. To znane przez wszystkich Polaków dzieło zdecydowanie warto zobaczyć na żywo i to w pełnym wymiarze, ponieważ robi niesamowite wrażenie.

We Wrocławiu jest także bardzo duże Zoo z najnowszą atrakcją, która powala na kolana – Afrykarium. Nowoczesny budynek i wiele zwierząt stanowi świetną rozrywkę dla osób lubiących zwierzęta. Jeżeli lubimy spacerować to warto wybrać się na spacer do Zoo lub do parku. Wrocław parkami stoi, a wszystkie one są bardzo zadbane. Jeśli to nam nie wystarcza to warto pospacerować również bulwarami.

Jeżeli wolimy odwiedzać muzea, najlepiej multimedialne, to świetnym wyborem będzie Hydropolis. Jest to bardzo nowoczesne muzeum, które opowiada o wodzie. Mogło by się wydać, że woda nie ma w sobie nic ciekawego, ale zmieni zdanie każdy, kto odwiedzi te muzeum.

We Wrocławiu można wynająć zarówno pokój w hotelu jak i wynająć całe apartamenty. Ceny są bardzo zróżnicowane, ale im bliżej rynku i wszelkich atrakcji turystycznych tym drożej. Także za apartament z widokiem na miasto trzeba wiele zapłacić, jednak widok może wszystko zrekompensować. Na szczęście komunikacja miejsca we Wrocławiu działa bardzo sprawnie i nie ma problemu, żeby sprawnie zwiedzać miasto.